Patient Concierge
Patient Concierge
Jagoda Salwa
tel. PL +48 794407279
tel. DE +49 17672940749
kontakt@urologiadavinci.pl
Patient Concierge – Przyjazne wsparcie
Każda choroba wywołuje stres, a diagnoza poważnego przypadku to ogromny ciężar dla pacjenta. Trzeba zrobić wszystko, żeby przeprowadzić go przez trudny etap leczenia i rekonwalescencji w sposób nie tylko bardzo profesjonalny, ale też przyjazny i maksymalnie życzliwy. Pacjent powinien odczuwać, że znalazł się w najlepszych rękach i że ma przed sobą dobre perspektywy wyzdrowienia. Stan jego psychiki jest bowiem niezwykle ważnym elementem kuracji. Szczególnie jest to ważne w obcym kraju, gdzie nawet dobra znajomość języka nie rozwiązuje wszystkich problemów. Stąd się wzięła koncepcja wsparcia polskich pacjentów przez Polkę, która jest jednocześnie wykwalifikowaną organizatorką wszystkich zabiegów i procedur oraz życiowo doświadczonym doradcą. W oficjalnej terminologii szpitala ta funkcja nazywa się concierge, co jest dosyć mylące. Poza bowiem pomocą w sprawach technicznych i organizacyjnych taka osoba jest dla pacjenta przyjaznym opiekunem i przewodnikiem po labiryncie szpitalnych korytarzy, gabinetów i badań. Dla pacjentów z Polski Jagoda Salwa jest też dobrym duchem. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy sprawia, że czują się tu jak w domu. Wszystko wiedzą, wszystko rozumieją, nie obawiają się żadnego zaskoczenia. Mogą się skoncentrować na tym, co jest w szpitalu najważniejsze, a tak trudno niekiedy osiągalne. Na spokojnej współpracy z lekarzem i całym personelem w celu jak najszybszego i najpełniejszego wyzdrowienia.
Z wykształcenia lekarz weterynarii po warszawskiej SGGW ma naturalny dar nawiązywania kontaktów międzyludzkich, emanuje pozytywną energią, przyjaźnie się uśmiecha i zawsze zachowuje spokój. Załatwia wszystkie sprawy organizacyjne związane z leczeniem, odbiorem z lotniska, pobytem, noclegami rodziny czy nawet rezerwacją lotu lub stolika w restauracji.
Dla pacjentów warunki od niedawna są jeszcze lepsze, niż były. Jagoda Salwa awansowała właśnie na Kierownika Koordynacji Operacji Robotycznych. Pobyt w szpitalu, nawet najlepszym, to jednak spory stres. Łatwiej go pokonać, kiedy w pobliżu są przyjaźni ludzie, Polacy, i to na wysokich w hierarchii kliniki stanowiskach.
Cały system funkcjonowania kliniki i działania jej personelu, od pomocniczego do pielęgniarek i lekarzy, skonstruowano pod kątem maksymalnego spokoju i satysfakcji pacjenta. Jest on wyraźnie najważniejszym elementem tego układu. Lekarz jest do dyspozycji, gotów objaśniać poszczególne procedury, ich przebieg i skutki. Indywidualne podejście do każdego pacjenta jest normą, a on sam jest dla wszystkich priorytetem. Uderza przyjazne nastawienie wszystkich, od sprzątaczek i pracowników kateringu po lekarzy. Nie wydaje się to wymuszone żadnymi przepisami czy narzuconym regulaminem. Przekształcone polskie powiedzenie „pacjent nasz pan” dobrze oddaje atmosferę kliniki.
Dla pacjentów z Polski
Głównym celem stworzonej przez dr n. med. Salwę na wzór niemiecki placówki jest najwyższa jakość świadczonej pomocy, dlatego liczba pacjentów, którymi może ona się zająć, jest z góry ściśle określona przez dr n. med. Salwę. Terminy przyjęć są określane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, zawsze w odniesieniu do kalendarza dr. Salwy, tak aby nie zaplanować przyjęć i operacji, kiedy wykłada za granicą. „Po nawiązaniu przez pacjenta kontaktu z nami, prosimy o szczegółowe informacje medyczne, płyty z obrazami radiologicznymi, wyniki wykonanych badań oraz wypełnienie kilku kwestionariuszy, pozwalających mi ustalić przebieg dalszej diagnostyki lub leczenia. Po dotarciu pacjenta do Kliniki mam z nim długą, niejednokrotnie dwugodzinną, rozmowę. Szczegółowo omawiamy plan leczenia, jego przebieg, zdarzenia, które mogą wystąpić. Pacjenci bardzo cenią te rozmowy, a przede wszystkimto, że wszystko, co się z nimi dzieje, odbywa się dokładnie tak, jak zostało im opisane. Rozumieją, co się z nimi dzieje teraz, co będzie działo potem, nic ich nie zaskakuje. Są aktywnym, świadomym uczestnikiem całego procesu, a nie tylko wykonawcą zleconych czynności. Mają dzięki temu poczucie bezpieczeństwa, kontroli i bycia podmiotem wszystkich działań” – wyjaśnia dr n. med. Salwa. Bezpośrednio po operacji, jeszcze z bloku operacyjnego telefonuje on do bliskich wskazanych przez pacjenta, mówi o przebiegu operacji, odpowiada na pytania i uspokaja. „W okresie pooperacyjnym szczegółowo i jasno informuję pacjenta o dalszym postępowaniu zarówno w szpitalu, jak i po jego opuszczeniu. Zdecydowana większość pacjentów utrzymuje ze mną stały kontakt mailowy i telefoniczny, korzysta z konsultacji medycznych, które opieram na najnowszych doniesieniach naukowych” – mówi dr Salwa.